vjosa osmani

Ordina per:Più recentePiù letto
Fonte della foto: Euractiv
Il presidente Vjosa Osmani ha dichiarato che il Gruppo Wagner sta lavorando con i paramilitari serbi per contrabbandare armi in Kosovo e che potrebbe essere in cantiere un possibile attacco ibrido ...
Euractiv  -  23-3-2023
Kryetari i LDK - së, Lumir Abdixhiku, ka treguar se nuk ka raporte miqësore me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Ai në "Debat Plus", ka thënë se raportet me të i ka vetëm institucionale, dhe se nuk e kanë afërsinë siç e kanë pasur në të kaluarën. "Vetëm institucionale, nuk kam raporte të tjera, dhe ...
CityRoma  -  23-3-2023
Organizzazioni:ata
Luoghi:nukdukagjini
Tags:ldkpër
Ish - kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka vazhduar kritikat ndaj kryeministrit Albin Kurti, por kësaj radhe kritika ka bërë edhe ndaj presidentes Vjosa Osmani. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social, Facebook , ka thënë se se nuk është respektuar asnjë nga shtatë kushtet që Kurti dhe Osmani kanë bërë kur janë futur në koalicion. Po ashtu, ai ...
CityRoma  -  23-3-2023
Persone:albin kurti
Organizzazioni:asi
Prodotti:facebook
Luoghi:nukhoti
Fonte della foto: f! Formiche
... come Israele il cui presidente Isaac Herzog ha avuto un colloquio telefonico con la presidente del Kosovo, Vjosa Osmani: 'Non vediamo l'ora di lavorare con Israele per sviluppare la nostra crescente ...
f! Formiche  -  22-3-2023
Organizzazioni:uekfor
Luoghi:kosovoserbia
Emisari Escobar, ditën do ta nisë me presidenten Vjosa Osmani. Nga ora 09:00, Osmani do ta presë Escobarin në Presidencë, derisa takimi do të pasohet me një konferencë për media. Pas Osmanit, emisari ...
CityRoma  -  17-3-2023
Organizzazioni:ata
Prodotti:radio evropa
Tags:përdhe
Ish - ministri i jashtëm, Skënder Hyseni, i ka kritikuar krerët e shtetit, Albin Kurti dhe Vjosa Osmanin, duke thënë se nuk i kanë lexuar si duhet zhvillimet gjeopolitike. Sipas tij, në këtë ..." Osmani,...
CityRoma  -  15-3-2023
Fonte della foto: Euractiv
Nel fine settimana, inoltre, il presidente Vjosa Osmani ha incontrato il ministro degli Esteri greco Nikos Dendias per discutere del dialogo con la Serbia. Sebbene la Grecia non riconosca la ...
Euractiv  -  13-3-2023
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se fjalën përfundimtare për një marrëveshje me Serbinë duhet ta japë Kuvendi i Kosovës në ...
CityRoma  -  9-3-2023
Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, i dërguari i posaçëm i BE - së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, është nisur drejt objektit të kryeministrisë ku pritet të takohet me kreun e Qeverisë Albin ...
CityRoma  -  9-3-2023
Fonte della foto: Resegoneonline.it
Recentemente il Presidente del Kosovo Vjosa Osmani ha accusato il Presidente russo Vladimir Putin di aver tentato di "esportare" il conflitto ucraino in Kosovo e in altri paesi come la Moldavia e la ...
Resegoneonline.it  -  4-3-2023
FOTO
1 di 5
2 di 5
3 di 5
4 di 5
5 di 5
Gli articoli sono stati selezionati e posizionati in questa pagina in modo automatico. L'ora o la data visualizzate si riferiscono al momento in cui l'articolo è stato aggiunto o aggiornato in Libero 24x7